Searching...
Menu

خودروی سیار ثبت تخلف معاینه فنی در تهران رونمایی شد


( 1398/6/6 )

تهران- ایرنا- دو خودروی سیار ثبت تخلف معاینه فنی و تست کنار جاده ای با حضور معاون حمل و نقل شهرداری تهران و رئیس پلیس راهور پایتخت با هدف بررسی مجدد خودروهایی که معاینه فنی دارند اما آلاینده شده اند رونمایی شد.

به گزارش ایرنا، سردار محمدرضا مهماندار روز سه شنبه در حاشیه رونمایی از این خودروها در جمع خبرنگاران گفت: موضوع سلامت شهروندان در کلانشهر تهران از اهمیت بالایی برخوردار است و در این راستا از این ۲ خودرو امروز رونمایی می شود.

وی ادامه داد: بیشتر خودروها به ویژه خودروهای سنگین ممکن است بعد از اخذ معاینه فنی،  شرایط متعادل خود را از دست داده و موجب ایجاد مشکلات آلایندگی شوند که در این خصوص خودروی جدید تست کنار جاده ای امروز رونمایی شد.

به گفته سردار مهماندار، این خودرو با کمک ستاد معاینه فنی و شهرداری تجهیز شده و با گشت زنی مستمر در معابر پایتخت میزان الایندگی خودروهای سنگین را اندازه گیری می کند.

وی تاکید کرد: اگر میزان آلایندگی خودرو بیش از حدمجاز باشد برگه معاینه فنی ابطال و به راننده ۱۰ روز فرصت داده می شود که نسبت به اخذ معاینه فنی مجدد اقدام کند.

 رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در خصوص خودرو ثبت تخلف معاینه فنی سیار نیز گفت: این خودرو نیز با گشت زنی در معابر به کنترل معاینه فنی وسایل نقلیه پرداخته و شماره پلاک مربوط را با سامانه سیمفا چک کرده و در صورت نداشتن برگه سلامت، اقدام به جریمه خودرو مذکور می کند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نیز در حاشیه این مراسم رونمایی به خبرنگاران گفت: اصل الودگی هوای تهران در نیمه دوم سال و به واسطه تردد خودروهای دیزلی رخ می دهد.

 به گزارش ایرنا، به گفته متولیان امر ۲ خودروی سیار ثبت تخلف معاینه فنی و  ۲ خودروی جدید تست کنار جاده ای امروز رونمایی شد.

هم اکنون ۱۶ مرکز ثابت معاینه فنی  و ۸ مرکز سیار در پایتخت فعال است


تعداد بازدیدکنندگان(646نفر)
print
rating
  نظرات