Searching...
Menu

معاینه فنی ویژه قانونی است/ تسهیلات تشویقی برای عمل به قانون


( 1396/12/12 )

مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهرداری تهران گفت: همه خودروها ملزم به انجام معاینه فنی ویژه یا برتر هستند و همه خودروها در کشور باید این معاینه را انجام دهند.

سید نواب حسینی‌منش درگفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص اختیاری یا اجباری بودن معاینه فنی ویژه گفت: طبق قانون همه خودروها ملزم به انجام معاینه فنی ویژه یا برتر هستند و همه خودروها در کشور باید این معاینه را انجام دهند.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهرداری تهران ادامه داد: قانون انجام «معاینه فنی ویژه» از سال گذشته از سوی سازمان حفاظت محیط زیست ابلاغ شد اما با توجه به اینکه بستر انجام «معاینه فنی ویژه » در کشور فراهم نیست، شهر تهران برای اجرای این قانون پیشقدم شده است.

وی اضافه کرد: در راستای قانون معاینه فنی ویژه، ظرفیت تشویقی نیز در نظر گرفته شده است و خودروهایی که به سن معاینه فنی نرسیده‌اند نیز می‌توانند از این موضوع استفاده کنند.

حسینی منش درخصوص واکنش پلیس به الزام معاینه فنی گفت: سوالی از پلیس درباره چرایی اخذ برگ معاینه فنی برای خودروهای زیر چهارسال پرسیده شد که رئیس پلیس هم توضیح داد که الزامی وجود ندارد اما اگر خودرویی به سن معاینه فنی هم نرسیده باشد ولی معاینه فنی ویژه دریافت کند به این خودروها تسهیلات تشویقی برای طرح ترافیک اعطا می‌شود.

 وی در خصوص معاینه فنی موتورسیکلت ها هم گفت: هنوز اتفاق جدیدی در این حوزه نیفتاده است.  


تعداد بازدیدکنندگان(1019نفر)
print
rating
  نظرات